3 Ligi Juniorów

29 lipca 2020 Dodaj komentarz

Drużyna Juniorów RzKSz pozazdrościła seniorom i w dokończonych w sobotę rozgrywkach 3 Ligi Juniorów także zdobyła 1  miejsce i okazała się najlepszą w Województwie Podkarpackim.

Rozgrywki zakończyły się w Sobotę 25 Lipca w Ośrodku Maraton w Lubeni.

Nasza Drużyna Juniorów po raz 5 zwyciężyła w w tych rozgrywkach.

 

M-ce Nazwa drużyny Ranking FIDE Duże punkty Pkt.
1 RzKSz Rzeszów 1285 16.0 38.5
2 KKSz Urania MOSIR Krosno 1308 16.0 38.0
3 KSz Gambit Przeworsk 1390 13.0 30.5
4 LKS Parnas Stara Wieś 1286 12.0 34.5
5 LKS Sanovia Lesko 1257 10.0 26.0
6 UKS SP 1 Brzozów 1166 7.0 22.5
7 MKSz Gryf Dębica 1187 6.0 22.0
8 GKS Szach Mat Wiśniowa 1241 5.0 22.5
9 KGL Szarotka Wadowice Górne 1175 3.0 21.0
10 KS Szachownica Rzeszów 1000 2.0 14.5

W naszej drużynie wystąpili:

1 Szachownica – Arkadiusz Babiarz (8,5 pkt)

2 Szachownica – Marcin Oklejewicz (3 pkt)

3 Szachownica – Sebastian Regulski (3 pkt)

4 Szachownica – Hubert Stachowicz (7,5 pkt)

5 Szachownica – Sylwia Polak (8 pkt)

6 Szachownica – Liliana Krzanowska  (6,5 pkt)

Rezerwowy Jeremi Jemioła (2 pkt)

 

Poza tym pierwsze miejsca na swoich szachownicach wywalczyli:

1 Szachownica – Arkadiusz Babiarz

4 Szachownica – Hubert Stachowicz

5 Szachownica – Sylwia Polak

Kategorie:Aktualności

DMP – III LIGA SZACHOWA SENIORÓW PK 2020

16 lipca 2020 Dodaj komentarz

Pierwsze miejsce i Złoty medal w Mistrzostwach Woj.Podkarpackiego- szachistów Rzeszowskiego Klubu Szachowego

 

DMP – III LIGA SZACHOWA SENIORÓW PK 2020
Data rozpoczęcia: 2020-07-08
Data zakończenia: 2020-07-12
Miejsce: Bystre

 

Drużyna nasza po raz pierwszy zwyciężyła w tych rozgrywkach.

W roku 2018 zdobyliśmy brązowy medal i był to jak dotąd jedyny medal w tych rozgrywkach.

W tym roku też nie było łatwo.Drużyna  wystartowała dość pechowo. W pierwszym meczu przegraliśmy z Gryfem Dębica a w kolejnym remis z  drużyną Skoczka Sedziszów Młp. Jednak w kolejnych meczach drużyna mocno się zmobilizowała i ostatecznie zwyciężyła w rozgrywkach.

Start był dofinansowany przez Urząd Miasta Rzeszowa.

 

W drużynie wystartowali:

Adrian Miąsik       –       6,5 pkt

Michał Ciasnocha –       5,5pkt

Arkadiusz Babiarz –      7  pkt

Piotr Ziemniak       –      5,5pkt

Grzegorz Wożniak –      5 pkt

Sylwia Polak         –       5 pkt

Indywidualny sukces zanotował także Arkadiusz Babiarz zajmując 1 Miejsce na 3 Szachownicy

Kategorie:Aktualności

XVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy – Perła Bałtyku

10 lipca 2020 Dodaj komentarz

Na rozegranym  XVI Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Perła Bałtyku w dniach 28.06.2020 – 07.07.2020

wystartowała reprezentacja juniorów Rzeszowskiego Klubu Szachowego.

Start był dofinansowany przez Urząd Miasta Rzeszowa.

W Turnieju wzięli udział:

Emilia Kokocińska                miejsce 135    (2 pkt)

Antonina Kokocińska            miejsce 60      (1 pkt)

Tomasz Słupek                       miejsce 133    (2 pkt)

Jakub Kokociński                  miejsce 111     (3,5 pkt)

Adam Kokociński                  miejsce 109    (3,5 pkt)

Kategorie:Aktualności

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2019 – D17

17 listopada 2019 Dodaj komentarz

Ustroń  2019-11-09/2019-11-16

 

W półfinale zwyciężyła Sylwia Polak

Z rozegranych 9 partii Sylwia wygrała 8, a jedną zremisowała.Uzyskała awans do przyszłorocznych Finałów Mistrzostw Polski w kategorii dziewcząt do lat 18.

 

 

 

 

Start drużyn był dofinansowany przez Gminę Miasto Rzeszów.

M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch.
1 4 I+ Polak, Sylwia 1537 1900 RzKSz Rzeszów 8.5 34.50 42.50
2 2 I Giefert, Sara 1579 1800 LKS Sanovia Lesko 7.0 33.50 45.50
3 7 I Drob, Julia 1416 1800 UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 6.0 33.50 45.00
4 3 I Załucka, Emilia 1546 1800 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 6.0 33.50 44.50
5 1 I++ Pyzio, Amelia 1581 1900 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.5 36.00 48.00
6 6 I Jędras, Adrianna 1472 1800 OTSz Ostrów Wielkopolski 5.0 32.00 41.50
7 14 I Taranowicz, Zofia 1175 1800 UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0 31.00 40.50
8 8 I Repeć, Julia 1373 1800 UKS SP1 Jedynka Tychy 4.5 33.50 43.50
9 5 I Chomicka, Kinga 1485 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5 32.00 41.50
10 10 I Zygmunt, Patrycja 1261 1800 UKS Orlik Rudnik n/Sanem 4.5 26.50 34.50
11 11 I Zygmunt, Magdalena 1237 1800 UKS Orlik Rudnik n/Sanem 4.5 26.00 33.00
12 15 II+ Słoniec, Natalia 1103 1700 UKS Orlik Rudnik n/Sanem 4.0 34.00 45.50
13 9 I Łaszczuk, Zuzanna 1320 1800 UKS Caissa Warszawa 4.0 31.00 41.00
14 12 I Majdecka, Nikola 1189 1800 M-GOK GAMBIT Ślesin 4.0 28.00 37.50
15 16 II Szwacińska, Wiktoria 1006 1600 M-GOK GAMBIT Ślesin 3.5 26.50 33.50
16 13 II+ Wojtas, Emilia 1179 1700 KKSz Urania Krosno 3.0 26.50 33.50
17 17 II Stolarska, Weronika 0 1600 M-GOK GAMBIT Ślesin 1.5 28.50 39.50
Kategorie:Aktualności